تازه ترین پهپاد های جهان, مرکز آموزش

دلایل پرواز نکردن کوادکوپتر

دلایل پرواز نکردن کوادکوپتر چیست؟

خرابی و پرواز نکردن کوادکوپتر یکی از اتفاقاتی است که برای کوادکوپتر پیش می آید و دلایل مختلفی می تواند داشته باشد . برخی از علت های خرابی کواد کوپتر به سرعت قابل رفع شدن هستند اما برخی دیگر احتیاج به تعمیر دارند و باید به افراد و مراکز معتبر سپرده شوند جهت تعمیر کوادکوپتر مراکز معتبر مراجعه کنید .

قصد داریم در این مقاله به چند دلیل اصلی پرواز نکردن کواد کوپتر بپردازیم.

1.کالیبره نبودن کوادکوپتر

یکی از مهمترین دلایل پرواز نکردن کوادکوپتر کالیبره نبودن کوادکوپتر می باشد هر کواد حرفه ای احتیاج به کالیبره شدن دارد.کالیبره کردن به معنی کنترل صحت و توازن پارامترها هستند که جهت تعادل سیستم پروازی هلی شات مورد استفاده قرار میگیرد.

اصطلاح کالبره برای تنظیم همی مولتی روترهاست.

کالیبره کردن سخت نیست اما بعضی آن را به درستی انجام نمیدهتد کوادکوپتر کالیبره نشده نمی تواند پرواز کند اگر هم پرواز کند در مسیر یابی ممکن است دچار مشکل شود و کوادکوپتر دچار صانحه یا سقوط شود.

برای کالیبره کردن هلی شات کافی است آن را بر روی یک سطح صاف قرار دهیم. در این حالت می‌توان با گاز و فرمان مولتی روتر را هم‌زمان به سمت راست-پایین حرکت داد. در این موقع چراغ‌های پرنده به‌صورت چشمک‌زن درمی‌آیند و باگذشت چند ثانیه ثابت می‌شوند. وقتی چراغ‌ها روشن شدند، کالیبره شدن با موفقیت انجام می‌شود. فرآیند کالیبره کردن در همه‌ی هلی شات ها یکسان است.

2.نصب اشتباه ملخ ها

در بعضی از مدل ها نصب اشتباه ملخ باعث پرواز نکردن یا کج پرواز کردن کواد کوپتر میشود اما بعضی از هلی شات ها لازم به عوض کردن ملخ ندارند بعضی دیگر نیز قابلیت جدا شدن ملخ را دارند اگر ملخ شما آسیب دید و قصد تعویض آن را دارید در این کار دقت کنید به راهنمای تعویض دقت کنید. اگر هم مشکل در این زمینه داشتید یا قصد درد سر تعویض ملخ را ندارید پیشنهاد می شود مه به مراکز تعمیر هلی شات مراجعه کنید.

3. باطری ضعیف

یکی دیگر از دلایل پرواز نکردن کوادکوپتر باتری آن می باشد باتری یکی از مهم ترین عامل ها در پرواز کواد کوپتر است گاهی اوقات باتری هلی شات پر است اما باتزی ریموت خالی است پس دقت داشته باشید که باتری کوادکوپتر شما به درستی شارژ شود و به درستی کار کند زیرا در هنگام پرواز امکان برخورد یا سقوط وجود دارید که ممکن است آسیب جدی به کوادکوپتر شما برساند.

4.ریموت کنترل

ست نکردن ریموت و پرنده یکی دیگر از دلایل پرواز نکردن کواد کوپتر است. برای ست کردن ریموت با هلی شات ابتدا آن را روشن کنید. پس از روشن شدن چراغ ها بلافاصله ریموت را ابتدا به سمت بالا و سپس پایین حرکت دهید. در این هنگام چراغ های چشمک زن پرنده و ریموت کنترل از حالت چشمک زن خارج شده و ثابت می شوند. شنیدن صدای کوتاه بوق به معنی ست شدن کامل ریموت با کوادکوپتر است. اگر با روشی که گفتید باز هم نتوانستید ریموت و پرنده را ست کنید به سراغ فروشنده بروید

ریموت اسمارت کنترلر مویک 2

ریموت اسمارت کنترلر مویک 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *