تازه ترین پهپاد های جهان, مرکز آموزش

دلایل پرواز نکردن کوادکوپتر

دلایل پرواز نکردن کوادکوپتر چیست؟

خرابی و پرواز نکردن کوادکوپتر یکی از اتفاقاتی است که برای کوادکوپتر پیش می آید و دلایل مختلفی می تواند داشته باشد . برخی از علت های خرابی کواد کوپتر به سرعت قابل رفع شدن هستند اما برخی دیگر احتیاج به تعمیر دارند و باید به افراد و مراکز معتبر سپرده شوند جهت تعمیر کوادکوپتر مراکز معتبر مراجعه کنید .

قصد داریم در این مقاله به چند دلیل اصلی پرواز نکردن کواد کوپتر بپردازیم.

1.کالیبره نبودن کوادکوپتر

یکی از مهمترین دلایل پرواز نکردن کوادکوپتر کالیبره نبودن کوادکوپتر می باشد هر کواد حرفه ای احتیاج به کالیبره شدن دارد.کالیبره کردن به معنی کنترل صحت و توازن پارامترها هستند که جهت تعادل سیستم پروازی هلی شات مورد استفاده قرار میگیرد.

اصطلاح کالبره برای تنظیم همی مولتی روترهاست.

کالیبره کردن سخت نیست اما بعضی آن را به درستی انجام نمیدهتد کوادکوپتر کالیبره نشده نمی تواند پرواز کند اگر هم پرواز کند در مسیر یابی ممکن است دچار مشکل شود و کوادکوپتر دچار صانحه یا سقوط شود.

دلایل پرواز نکردن کوادکوپتر چیست؟

برای کالیبره کردن هلی شات کافی است آن را بر روی یک سطح صاف قرار دهیم. در این حالت می‌توان با گاز و فرمان مولتی روتر را هم‌زمان به سمت راست-پایین حرکت داد. در این موقع چراغ‌های پرنده به‌صورت چشمک‌زن درمی‌آیند و باگذشت چند ثانیه ثابت می‌شوند. وقتی چراغ‌ها روشن شدند، کالیبره شدن با موفقیت انجام می‌شود. فرآیند کالیبره کردن در همه‌ی هلی شات ها یکسان است.

2.نصب اشتباه ملخ ها

در بعضی از مدل ها نصب اشتباه ملخ باعث پرواز نکردن یا کج پرواز کردن کواد کوپتر میشود اما بعضی از هلی شات ها لازم به عوض کردن ملخ ندارند بعضی دیگر نیز قابلیت جدا شدن ملخ را دارند اگر ملخ شما آسیب دید و قصد تعویض آن را دارید در این کار دقت کنید به راهنمای تعویض دقت کنید. اگر هم مشکل در این زمینه داشتید یا قصد درد سر تعویض ملخ را ندارید پیشنهاد می شود مه به مراکز تعمیر هلی شات مراجعه کنید.

3. باطری ضعیف

یکی دیگر از دلایل پرواز نکردن کوادکوپتر باتری آن می باشد باتری یکی از مهم ترین عامل ها در پرواز کواد کوپتر است گاهی اوقات باتری هلی شات پر است اما باتزی ریموت خالی است پس دقت داشته باشید که باتری کوادکوپتر شما به درستی شارژ شود و به درستی کار کند زیرا در هنگام پرواز امکان برخورد یا سقوط وجود دارید که ممکن است آسیب جدی به کوادکوپتر شما برساند.

دلایل پرواز نکردن کوادکوپتر چیست؟

4.ریموت کنترل

ست نکردن ریموت و پرنده یکی دیگر از دلایل پرواز نکردن کواد کوپتر است. برای ست کردن ریموت با هلی شات ابتدا آن را روشن کنید. پس از روشن شدن چراغ ها بلافاصله ریموت را ابتدا به سمت بالا و سپس پایین حرکت دهید. در این هنگام چراغ های چشمک زن پرنده و ریموت کنترل از حالت چشمک زن خارج شده و ثابت می شوند. شنیدن صدای کوتاه بوق به معنی ست شدن کامل ریموت با کوادکوپتر است. اگر با روشی که گفتید باز هم نتوانستید ریموت و پرنده را ست کنید به سراغ فروشنده بروید

ریموت اسمارت کنترلر مویک 2

ریموت اسمارت کنترلر مویک 2

بازگشت به لیست

23 دیدگاه در “دلایل پرواز نکردن کوادکوپتر

 1. Baran گفت:

  سلام
  کواد کوپتر سایما x8pro دارم .
  وقتی از زمین بلند میشور مدام دور خودش ۳۶۰درجه میچرخه، میتونه تو هوا ثابت وایسه ولی ۳۶۰درجه دور خودش میچرخه اما این بخاطر باد نیست.
  منظورم دور سوژه چرخیدن نیست ثابته ففط دور خود کواد میچرخه مشکلش چیه؟؟
  ممکنه مشکل از پره یا روغن کاری چرخ دنده ها باشه؟

  1. دکتر دی جی آی گفت:

   سلام بر شما
   آیا ملخ های کوادکوپتر را شما به درستی نصب کرده اید ؟
   در این اتفاق می تواند سه عامل نقش اساسی داشته باشند :
   1 : ملخ های اشتباه وصل شده یا معیوب می باشند
   2: یکی یا چند موتور معیوب می باشد
   3: اسپید کنترل های موتور ها یا به عبارت دیگر کنترل کننده سرعت موتور ها معیوب می باشند.

 2. ایلیا گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  یه کواد کپتر دارم دوربین داره هر کار میکنم از زمین بلند نمیشه روی زمین رو به جلو میرا و بعدش چپ میکنه و بعضی دکمه هاش رو میزنم بعضی پره هاش غی فعار میشه چیکار کنم ؟

  1. دکتر دی جی آی گفت:

   قبلا سانحه داشته ؟
   از سلمات باتری و درست نصب شدن ملخ اطمینان حاصال کنید در صورتی که مورد همچنان برقرار بود با واحد تعمیرات دکتر dji به شماره 09981444002 تماس حاصل فرمایید.

 3. محمد حسام برزگران گفت:

  سلام من یه پهپاد دارم ساعت داره از زمین بلند نمیشه میاد هوا ملق میزنم میوفته موتور هاش هم می‌چرخه به جوز یه دونه دست میزنم سفت نیست می‌چرخه . یه سوال دارم باطری شند سانته؟ چون یزره فگر میکنم باطریش بزرگ شده

  1. دکتر دی جی آی گفت:

   منظورتون از سفت نبودن چیه ؟
   و کالیبراسیون رو شما انجام دادید آیا ؟

   1. طاها غفران نیا گفت:

    سلام
    من هم یه کواد کوپتر e90 دارم که خراب شده

    1. دکتر دی جی آی گفت:

     سلام با واحد تعمیرات دکتر dji تماس بگیرید

 4. محمد گفت:

  سلام من یه پهپاد دارم ساعت داره از زمین بلند نمیشه میاد هوا ملق میزنم میوفته موتور هاش هم می‌چرخه به جوز یه دونه دست میزنم سفت نیست می‌چرخه . یه سوال دارم باطری شند سانته؟ چون یزره فگر میکنم باطریش بزرگ شده

 5. محمد زاده گفت:

  سلام من ی پهباد مدل syma x23m دارم از روی زمین بلند نمیشه ب یک طرف رو زمین متمایل میشه احمتال داره از باتریش باشه؟؟

 6. طاها غفران نیا گفت:

  سلام خسته نباشید
  کواد کوپتر e 90 دارم که مدل و اطلاعات رو چینی نوشته به رنگ نارنجی دارای دوربین و پره های تا شو
  تازه خریدیم کمی واسه اینکه یاد بگیریم تصادف های جزئی داشتیم ولی سالم بود
  یه روز روشن کردم دیدم یکی از پره ها نمی‌چرخد پیچ اون پره رو باز کردیم چک کردیم دیدیم کلا نمی چرخه هم موتور هم پره در واقع موتور نمی چرخه سیم هاشم وصل بود.
  کامل باز نکردیم ببینیم چی شده. ممنون میشم کمکم کنید

 7. صبا گفت:

  کواد کوپتر sh007 _ sدابم تازه خریدم ولی دستش با زدن دکمه خاموش می شود لطفا راهکار رو بگید

  1. دکتر دی جی آی گفت:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   این مدل پرنده ها چون حالت اسباب بازی دارن خیلی تنطیمات پیشرفته ای ندارن و خیلی قابلیت تعمییر ندارن لذا از این بابت تعمیر و هزینه بابت آن از طرف ما پیشنهاد نمیشود و لطفا در خرید های بعدی حتما از برند dji استفاده کنید

 8. رضایی ۶۲ گفت:

  سلام بنده اسپارک دارم پرواز میکنه ولی ثابت یک نمیمونه

  1. دکتر دی جی آی گفت:

   سلام و ارادت برای تعمیرات و رفع ایراد به واحد تعمیرات دکتر dji به شماره 09981444002 در تلگرام پیام بدید (احتمالا ایراد شما به خاطر کایبره نبودن imu و یا کالیبلره نبودن ریموت کنترل شما باشد)

  2. دکتر دی جی آی گفت:

   سلام و ارادت برای تعمیرات و رفع ایراد به واحد تعمیرات دکتر dji به شماره 09981444002 در تلگرام پیام بدید (احتمالا ایراد شما به خاطر کایبره نبودن imu و یا کالیبره نبودن ریموت کنترل شما باشد)

 9. میثم گفت:

  سلام وقت بخیر
  کوادکوتر مدل تلو دارم
  روشن میشه و پروانه ها می چرخن ولی بلافاصله خود به خود موتور ها خاموش میشه!!
  باتری هم عوض کردم

 10. سهیل گفت:

  درود
  یه دستگاه هلی شات گرفتم
  امروز امدم پرواز کنم باهاش چراغ زیر یکی از بال‌ها روشن نمیشه و موتور دستگاه کار نمیکنه
  لطفا راهنمایی میکنید

  1. دکتر دی جی آی گفت:

   با سلام
   مدل پرنده تون چیه ؟

 11. سلام من کوادکوپتر 998pro دارم که وقتی پرواز میدم یه موتورش داغ میکنه و فردای همون روز همون باله دیگه کار نکرد و الان مشکلش چیه؟؟؟

  1. دکتر دی جی آی گفت:

   با واحد فنی تماس بگیرید

 12. عرفان گفت:

  سلام بنده کوادکوپتر e88 سه سال استفاده تا دیروز عالی بود امروز که ارتفاع گرفتم شدت باد خیلی زیاد بود با سرعت نهایی مخالف باد بازور تحمل میکرد با اون شرایط فرود آوردم دیدم دوتا از موتوراش آنقدر داغ شدن پلاستیک شاستیشو خیلی کم آب کرده بوی بد پلاستیک سوخته میداد فقط مشکل اینکه الان تا یک متر بلند میشه بعد از چند ثانیه خودشو میکوبه زمین بیشتر از یک متر هم ارتفاع نمیگیره این مشکلش الان چیه

  1. دکتر دی جی آی گفت:

   سلام متاسفانه قطعات این مدل موجود نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *