مرکز آموزش

15 راه حل برای سلامت کوادکوپتر

15 راه حل برای سلامت کوادکوپتر

15 راه حل برای سلامت کوادکوپتر

پرواز ایمن، دانستن محدودیت‌های خود و درک نحوه عملکرد پهپاد شما هنگام گرفتن عکس‌های هوایی یا فیلم ضروری است. به‌عنوان یک علاقه‌مند به هواپیماهای بدون سرنشین، سهم من از ویدیوهای «شکست هواپیماهای بدون سرنشین» را در یوتیوب دیده‌ام، که بسیاری از آن‌ها منجر به تصادف‌های وحشتناک می‌شوند. با رعایت برخی اقدامات احتیاطی ساده می شد از بسیاری از این تصادفات جلوگیری کرد.

من مدتی است که به طور حرفه ای با هواپیماهای بدون سرنشین پرواز می کنم و می خواهم 15 گام آسان (از جمله موارد دیگر) را که می توانید برای جلوگیری از سقوط انجام دهید به اشتراک بگذارم. من بیشتر با فانتوم 4 پرواز می کنم (مرتبط: Phantom 4 VS Phantom 4 Advanced — جدیدترین فانتوم)، اما همه این نکات را می توان برای Mavic Pro، Spark یا هر پهپاد دیگری اعمال کرد. ایمن بودن بهتر از متاسف بودن است! شما نمی خواهید برخی از اینها را مانند من به سختی یاد بگیرید.

قبل از پرواز، در شبیه ساز DJI GO تمرین کنید! توصیه می کنم حداقل دو ساعت این کار را انجام دهید. به کنترل‌ها عادت کنید و به سمتی که هواپیما روبه‌رو است دقت کنید. اگر بینی به سمت شما باشد، زمانی که انتظار دارید به سمت چپ حرکت کند، به سمت راست حرکت می کند. به این ترتیب، ایده خوبی است که با بینی به سمت شما پرواز کنید.
کتابچه راهنمای کاربر را دو بار بخوانید! من آن را از وب سایت رسمی DJI دانلود کردم و آن را چاپ کردم.
در ابتدا بیش از 30-40 متر پرواز نکنید و به کنترل ها عادت کنید. با دوربین کار نکنید و به عکس فکر نکنید. به عنوان یک عکاس مشتاق، نادیده گرفتن دوربین سخت بود، اما مهم ترین چیز در شروع کار این است که یاد بگیرید چگونه پهپاد خود را کنترل کنید.
با استفاده از تابع بازگشت به خانه تمرین کنید. بخش نحوه عملکرد آن را در دفترچه راهنما دوباره بخوانید، دکمه “H” را به مدت طولانی فشار دهید و از طریق دست اول ببینید چگونه کار می کند. بدانید که قبل از بلند شدن از زمین برای کارکرد این عملکرد به سیگنال GPS نیاز دارید و H سبز رنگ را در نقشه خود بررسی کنید.
ارتفاع بازگشت به خانه را روی بیش از 100 متر (من آن را در 150 متر دارم) در DJI GO تنظیم کنید تا مطمئن شوید که پهپاد شما در مسیر خانه به هیچ درخت یا ساختمانی برخورد نمی کند. من همچنین توصیه می‌کنم حداکثر فاصله و ارتفاعی را تنظیم کنید که کمتر از حداکثر مقدار مجاز برای هر دو باشد. ممکن است وسوسه شوید که پهپاد خود را به محدوده برد خود برسانید، اما این می تواند بی جهت خطرناک باشد. برای جلوگیری از برخورد احتمالی، پهپاد خود را در محدوده دید قرار دهید.
رومانی جاده ای توسط پهپاد dji شلیک شده است

در طول پرواز مراقب خطوط برق، سیم ها و شاخه های درخت باشید. سنسورهای اجتناب از مانع نمی توانند اشیاء نازک را تشخیص دهند، بنابراین باید خودتان از آنها اجتناب کنید. به خصوص در اولین پروازهای خود، بهتر است با دوستی همراه باشید که بتواند پهپاد را زیر نظر داشته باشد تا بتوانید روی صفحه نمایش گوشی هوشمند خود تمرکز کنید. دو جفت چشم همیشه بهتر از یک جفت است!
هنگام برخاستن از هواپیما، از عملکرد برخاستن خودکار استفاده کنید و سپس اجازه دهید پهپاد در فاصله 1 متری حدود 30 ثانیه شناور بماند. این به گرم شدن باتری کمک می کند و اگر باتری مشکلی داشته باشد، در حین معلق بودن متوجه آنها خواهید شد. به علاوه بهتر است در ارتفاع 1 متری از سطح زمین تصادف کنید تا از ارتفاع 100 متری.
در زمستان که دمای بیرون به زیر 10 درجه سانتیگراد می رسد، روتورها را روشن کنید و بگذارید باتری گرم شود تا دمای آن به بیش از 25 درجه سانتیگراد برسد. می توانید دمای باتری را در DJI GO بررسی کنید.
به عقب پرواز نکنید و تا حد امکان از آن اجتناب نکنید. حتی با وجود سنسورهای مانع رو به عقب P4P، همانطور که قبلاً ذکر کردم، آنها از اشیاء مانند شاخه‌های درخت و سیم اجتناب نمی‌کنند.
Phantom 4 – Bogata Forest Calin-Stan

اگر قبلاً این مورد را دریافت نکرده اید، به سنسورهای مانع تکیه نکنید. اگرچه آنها می توانند در برخی شرایط نجات دهنده باشند، اما همه چیز را تشخیص نمی دهند و در نور کم کار نمی کنند.
در مناطقی با تداخل شدید (مانند اجسام فلزی بزرگ) پرواز نکنید و زیر خطوط برق فشار قوی بلند نشوید.
هر کاری که می کنید، هر دو دسته کنترل را به گوشه های داخلی یا بیرونی پایین نکشید. این کار موتورهای هوای میانی را در صورت نگه داشتن بیش از چند ثانیه متوقف می کند! این یک عملکرد ایمن است و فقط در صورتی که در شرف سقوط هستید باید از آن استفاده کنید. این ترکیب چوب که با نام Combination Stick Command یا CSC شناخته می‌شود، با Phantom 3 و Phantom 4 که نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم‌افزار را اجرا می‌کنند، کار می‌کند. نسخه‌های فریم‌افزار و محصولات اخیر دستورات توقف اضطراری را تغییر داده‌اند. اما با این وجود، درباره توقف اضطراری موتور در دفترچه راهنمای کاربر پهپاد خود بخوانید.
هنگام وزش باد از پرواز خودداری کنید. هر پهپاد کوچکی در باد ناپایدار است و پهپادهای DJI هنگام محاسبه زمان بازگشت به خانه، سرعت باد را در نظر نمی گیرند. بنابراین اگر دور هستید، اگر باد شدید باشد، ممکن است نتوانید به موقع به نقطه اصلی خود برگردید. برای اندازه گیری سرعت باد، می توانید بادسنج را با قیمت 30 تا 40 دلار خریداری کنید.
گونه های خاصی از پرندگان توسط هواپیماهای بدون سرنشین مزاحم می شوند. برخی حتی سعی می کنند با حمله به هواپیماهای بدون سرنشین از قلمرو خود دفاع کنند. یوتیوب ویدیوهای کاملی است که در آن خلبان‌ها با مرغ‌های دریایی یا شکارچیان برخوردهای خصمانه‌ای دارند که منجر به پایان بدی برای پهپادها می‌شود. بنابراین، نزدیک گروه های بزرگ پرندگان پرواز نکنید و تمام تلاش خود را بکنید تا مزاحم آنها نشوید.
درست مانند هوانوردی تجاری، تیک آف و فرود پرخطرترین مراحل پرواز هستند. به خصوص هنگام فرود، مطمئن شوید که نقطه فرود شما عاری از موانع و نسبی است

سطح وجود دارد. به خاطر داشته باشید که باد کجا می وزد و مراقب باشید که پهپاد شما ممکن است کمی در آن جهت حرکت کند. و اگر فکر می کنید باید روی ماسه یا گودال آب فرود بیایید، این کار را نکنید! گرفتن دست ممکن است، اگرچه برای خلبانان جدید کمی خطرناک است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *