مرکز آموزش

هلی شات چیست؟

هلی شات کلمه ای آشنا در زمینه عکاسی است اما معنی هلی شات چیست ؟

هلی شات از دو کلمه هلی که در اول کلمه است که به معنای هلی کوپتر و در قسمت دوم شات که به  معنای عکاسی یا تصویر برداری می باشد تشکیل شده.

در قدیم برای عکاسی از بالا باید با هلی کوپتر استفاده میکردند که کاری سخت و پر هزینه بود اما با پیشرفت تکنولوژی و آمدن هلی شات ها این کار آسان شد . کار این پرنده ها فیلم برداری هوایی بود که از زاویه دید آسمانی فیلم برداری میکردند. 

به کوادکوپتر هایی که قابلیت عکاسی و ضبط فیلم دارند هلی شات می گویند. کوادکوپتر ها در دسته بندی های مختلف روانه بازار می شوند که از جمله اسباب بازی ها , نیمه تخصصی و یا کواد کوپتر های حرفه ای که شامل دوربین هستند که به آن ها هلی شات نیز می گویند .

بعد از طراحی کواد کوپتر های مجهز به دوربین های عکاسی یا همان هلی شات ها افراد علاقه مند به عکاسی بسیار از این محصول استقبال کردند .

شما با کمی تمرین و آموزش میتوانید این هلی شات ها را به پرواز در بیاورید پرواز با هلی شات کار سختی نیست اما احتیاج به تمرین دارد زیرا در صورت سقوط یا برخورد دچار آسیب میشوند.

یکی از نکات مهم در کوادک.پتر ها که کجهز به دوربین هستند (هلی شات) عدم لرزش و ثابت ماندن در هنگام پرواز است زیرا لرزش باعث پایین آمدن کیفیت تصویر می شود.

امروژه کوادک.پتر ها در زمینه های ختلفی فعالیت دارند مانند : تصویر بردازی ,سم پاشی,ساخت تیزر های تبلیغاتی,عکس برداری هوایی, نگهبانی و …. از کوادکوپترها استفاده می شود.

 

هلی شات

موارد استفاده از هلی شات

امروز هلی شات ها در زمینه های مختلفی به ما کمک می کنند که میتوان فیلم برداری برای آتلیه ها و تیزرهای تبلیغاتی یا مستند سازی و نقشه برداری هوایی و حتی در امداد و نحات هم به کمک ما می آیند .

تصویر برداری هوایی بسیار برای آتلیه داران و عکاسان جذاب است  میتوانند تصویر خارق لعاده ای را به تصویر بکشند.

اگر عاقه مند به تصویر برداری و عکاسی هستید پیشنهاد میکنم عکاسی و تصویر برداری با هلی شات را امتحان کنید.

کار با هلی شات

کار با هلیکار با هلی شات به دلیل پیشرفته بودن ساده است اما باید توجه داشته باشید که پروز با کواد کوپتر احتیاج به آموزش و تمرین دارد زیرا در صورت سقوط هلی شات امکان آسیب جدی به آن هست .

برای پرواز با هلی شات و عکس برداری احتیاج به دو تخصص یعنی پرواز و عکاسی دارید که ترکیب این دو خارق العاده می شود.

هلی شات مناسب برای عکاسی

هلی شات

برای خرید هلی شات اول باید یک کوادکوپتر خوب داشته باشید کوادکوپترها دز دسته بندی مختلف روانه بازار میشوند اما برای تصویر برداری باید یک کواد کوپتر خوب با دوربین مناسب داشته باشید .

هلی شات هایی با دوربین های ضعیف یا متوسط وجود دارند که برای تصویر برداری به صورت سخصی مناسب هستند اما  اگر قصد تصویر برداری حرفه ای را دارید برای شما مناسب نیستند.

کمپانی DJI یکی از معروف ترین کمپانی های ساخت ک.اد ک.پتر و هلی شات است که مدل های مختلفی را روانه بازار کرده که امکان تصویر برداری Full HD و زمان پرواز بالای 20 دقیقه را به شما میدهد و برد رادیویی آن 2 کیلومتر است 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.